Название: GPS технологіїЛітература: [2; 3].

4. ВИВЧЕННЯ GPS-системи ProMark 2 ТА Проведення СТАТИЧНОЇ зйомки

Лабораторна робота № 4

Мета роботи - оримати загальні уявлення про систему GPS та принцип її дії, а також спланувати та виконати статичну зйомку приймачем ProMark 2 з отриманням на ПК повної інформації про проведення роботи на основі пакету програм програмного забезпечення Ashtech Solutions для планування GPS-вимірів, передачі даних, та обробки супутникових даних GPS.

Загальні відомості

GPS (Global Positioning System) - глобальна система місцевизначення (навігація), що контролюється та керується Міністерством Оборони США

Перший супутник для роботи GPS був запущений в лютому 1978 року. Сьогодні система включає 28 супутників (рис. 6). Для покриття земної кулі необхідно тільки 24 супутники, останні виступають як запасні. Супутники розподілені по шести орбітах на висоті близько 20 000 км (по чотири супутники на кожній орбіті) і мають нахил 55° по відношенню до екватора. Вони рухаються зы швидкістю близько 3 км/с (два обороти навколо Землі менш ніж за добу). Така конфігурація системи дозволяє приймати сигнал відразу від декількох супутників практично в будь-якому місці Землі (за винятком деяких приполярних областей). Вага кожного супутника близько тонни, а розмір з розкритими сонячними батареями - близько 5 м. Потужність передавача близько 50 Вт. Кожен супутник розрахований на роботу протягом десяти років. Нові супутники запускаються на орбіту в міру необхідності, наприклад у разі виходу з ладу або необхідності провести профілактичні роботи (рис. 7).

0x08 graphic0x08 graphic

Рис. 6. Завдяки цим супутникам Рис. 7. Спрощена схема

функціонувє GPS функціонування GPS

Задача трилатерації - принцип роботи GPS

Отже, завданням трилатерації (тріангуляції) є обчислення координат об'єкта шляхом вимірювання його віддаленості від пунктів із заданими координатами. У нашому випадку об'єктом є GPS-приймач, а пунктами із заданими координатами - три супутники системи GPS.

Міністерство Оборони США має чотири станції стеження, три станції зв'язку і центр управління для контролю орбіт і координат супутників. Станції стеження безперервно відстежують супутники і передають дані в центр управління. В центрі управління обчислюються уточнені елементи орбіт і коефіцієнти поправок супутникового годинника. Ці дані складають так званий альманах, який передається по каналах станцій зв'язку на супутники.

Об'єкт десь на поверхні сфери. Об'єкт десь на колі

0x08 graphic0x08 graphic